لباس فری سایز چیست

فری سایز به نوعی از لباس‌هایی گفته می‌شود که به خاطر نوع دوخت و اندازه پارچه و طراحی خاصی که دارند، پوشیدنشان برای هر کسی آزاد و روان است و نه تنگ است و نه گشاد، و می‌تواند جایگزین لباس‌های کش دار یا اور سایز نیز باشد.

برای درک بهتر این مطلب بهتر است بدانید که فری سایز، یک سایز (Size) نیست، بلکه یک سبک از لباس است که به آن‌ها فری سایز گفته می‌شود. در حالی که تک سایز، یک نوع سایز است و نه یک سبک لباس.

لباس فری سایز انعطاف پذیر است و جریان هوا به خوبی در زیر بافت‌های آن جریان دارد و به اندام‌ها آزادی عمل می‌دهد. اما یک سایز از لباس، نشان می‌دهد که یک محصول فقط در یک سایز وجود دارد.

اصطلاح فری سایز معانی زیادی دارد و برای هر فرد این معانی می‌تواند متفاوت باشد. به این معنی که ممکن است یک لباس فری سایز برای یک فرد کوچکتر از حد معمول باشد یا حتی برعکس.

در ادامه با جومتو همراه باشید تا فری سایز بودن لباس را برسی کرده و پی ببریم که چرا فری سایز یک سبک از لباس است و فرق آن با دیگر سایز‌های ارائه شده در اندازه لباس‌ها چیست.


لباس فری سایز چیست؟

لباس فری سایز یعنی چه

فری سایز به سبکی از لباس‌های آزاد گفته می‌شود که پوشیدن آن‌ها برای افراد مختلف با فرم بدن‌های متفاوت مناسب است، اما با این تفاوت که این اصطلاح به معنی وجود یک سایز در بین دیگر سایز‌ها نیست.

فراموش نکنید که این اصطلاح معانی گسترده‌ای دارد و نمی‌تواند یک معنی خاص داشته باشد. با این حال رایج‌ترین تعریف برای بیان لباس‌هایی است که به جز قد، نیاز به تغییر خاصی ندارند.

یک تکه لباس آزاد، روان بر روی بدن و گشاد می‌تواند برای افراد زیادی قابل استفاده باشد، و طیف گشترده‌ای از مصرف کنندگان می‌توانند از مزایایی این نوع لباس بهره‌مند شوند، زیرا به طور دقیق اندازه گیری نمی‌شود.

مهم‌ترین عیب این نوع لباس با اندازه آزاد این است که در بین انواع طراحی‌های مختلف لباس، به تعداد کمتری در مغازه‌ها موجود است و اکثر بوتیک‌ها، موجودی زیادی از لباس‌های فری سایز (Free Size) را ندارند.

پیدا کردن لباس‌های فری سایز خیلی چالش براگیز است، زیرا ممکن است از سبک طراحی لباسی خوشتان بیاید، اما پیدا کردن آن لباس با سایز فری، بسته به این است که شرکت تولید کننده آن را تولید کرده است یا نه.

بعضی از شرکت‌های تولید کننده لباس، در صورتی که بخواهند لباس‌هایی با سایز فری به بازار عرضه کنند، جنس این نوع از لباس‌ها را با کیفیت‌های معمولی خود ارائه می‌دهند.

این دلیلی محکمی است که چرا سایز آزاد به عنوان یک آیتم پیچیده برای خرید شناخته می‌شود. زیرا اصطلاح فری (Free) به این اشاره دارد که اندازه لباس‌ها بزرگ یا کوچک است و برای افراد مختلف با بدن‌های متفاوت قابل استفاده می‌باشد.


آیا فری سایز (Free Size) یک سبک از لباس است؟

لباس فری سایز چیست؟ تفاوت لباس فری سایز با اوور سایز

پوشیدن لباس با سایز آزاد به صورت گشاد و راحت بر روی بدن می‌نشیند، و افراد مختلف با هر سایزی که دارند، به راحتی می‌توانند آن‌ها را بپوشند. اما لباس‌های تک سایز به خوبی و به یک مقدار مشخص اندازه گیری می‌شوند.

یک نوع لباس وان سایز، قطعا برای همه افراد قابل استفاده نیست. بهتر است بدانید که هر کدام از لباس‌های تک سایز و فری سایز، مزایا و معایب خود را دارند و ممکن است هر کدام در یک طراحی، زیبا یا زشت به نظر برسند.

بهترین مزیت لباس سایز آزاد این است که با توجه به نوع پارچه‌ای که دارند، معمولا بعد از شستشو کوچک نمی‌شوند، و البته این امر به ماد شوینده نیز بستگی دارد. این نوع لباس برای کودکان به ویژه خیلی اهمیت دارد.

یک راه مقرون به صرفه برای صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها می‌تواند استفاده از لباس با سایز‌های آزاد باشد، و همینطور به استفاده کننده این سبک لباس، کمک می‌کند آزدی عمل و احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

بسیاری از فروشندگان لباس و بوتیک‌ها تمایلی به فروش لباس‌های سایز آزاد را ندارند و در اغلب موارد تنوع طراحی این نوع لباس‌ها خیلی کم است، زیرا برای استفاده سایز‌های مختلف طراحی شده‌اند.


تفاوت فری سایز و تک سایز

  1. فری سایز برای بیان یک سایز نیست، بلکه یک سبک استایل لباس است که با اندازه گشاد، آزاد و روان تولید می‌شود تا برای اکثر افراد قابل استفاده باشد.
  2. تک سایز، یک سایز در بین دیگر سایز‌ها است، و این معنی را می‌دهد که این محصول فقط در یک اندازه موجود است.
  3. لباس فری سایز به دلیل طراحی خاصی که دارد، صرف نظر از کوچک یا بزرگ بودنش برای همه قابل استفاده است، در حالی که تک سایز (One Size) محدویت‌هایی در اندازه دارد.
  4. سایز فری را اغلب برای معرفی سبکی از لباس بیان می‌کنند، در صورتی که تک سایز می‌تواند لباس، یا اشیا مختلف را نشان بدهد، مانند: لباس، اندازه قاب موبایل.

سخن آخر

اصطلاحات تک سایز (One Size) و فری سایز (Free Size) در اغلب موارد توسط افراد ممکن است یکسان به نظر برسند، اما به طور کلی با هم متفاوت هستند. بهتر است بدانید که قبل از خرید یک لباس به اندازه آن فکر کنید و بدانید که فری سایز به سایز لباس اشاره ندارد، بلکه سبکی از لباس است که تنوع زیادی نیز ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *