استایل ماکسیمال چیست؟

اصولا در تقابل با سادگی، شلوغی و اغراق اولین چیزهایی هستند که خودشان را در فرم‌های گوناگون به تصویر می‌کشند. در هنر نیز با توجه به سادگی سبک مینیمالیسم، سبکی به نام ماکسیمالیسم در مقابل این سادگی، از خطوط نا‌منظم و اغراق در طراحی خطوط برجسته و استفاده از ناهماهنگی در رنگ‌های متضاد توسط هنرمندان اجرا می‌شود.

استایل ماکسیمال به عنوان یک سبک از لباس پوشیدن، تمام محدودیت‌ها را برداشته و وسعت انتخاب لباس‌های رنگارنگ با طراحی‌های خاص و منحصر به فردی را دارد که به طور کلی در مقابل سنت لباس ها ایستادگی می‌کند. برای ساختن این استایل باید از آیتم‌های پر زرق و برق و متفاوت استفاد کنید، و این کار نیاز دارد که با آگاهی نسبت به المان‌های این سبک، به سراغ انتخاب یا استفاده از لباس‌هایی که هیچوقت نتوانستید بپوشید باشید.

این استایل پر هیاهو از دهه 90 میلادی توسط هنرمندان طرفدار پیدا کرد و رفته رفته به یکی از استایل‌های محبوب و شاد تبدیل شد که با جسارت تمام، از نهایت امکانات موجود برای زیبایی استفاده می‌کند. در ادامه با جومتو همراه باشید تا به تاریح شکل گیری این استایل سربزنیم و در نهایت آیتم‌های مهم برای ساخت استایل ماکسیمال را برسی کنیم.

استایل ماکسیمال چیست؟

استایل ماکسیمال چیست؟ چگونه به سبک ماکسیمال بیاس بپوشیم؟

ماکسیمالیست در هنرهای تجسمی در دوره ویکتوریایی توسط هنرمندانی در کشور ایتالیا اجرا شد. زمانی که خطوط پر رنگ، نقاشی‌های برجسته و استفاده از تمامی جزئیات موجود در المان‌های طراحی، برای زیبایی اغراق شده توسط هنرمندان این سبک هنر اجرا شد.

استایل ماکسیمال اما در دهه 90 میلادی در دنیایی مد و فشن رفته رفته محبوب شد و شاید اصلی‌ترین دلیل محبوبیت این استایل، جسارتی است که استفاده کننده آن، باید برای نشان دادن آنچه که علاقه دارد، داشته باشد تا به سبک پر زرق و برق ماکسیمال لباس بپوشد.

این سبک استایل که در جواب به هنرمندان سبک مینیمال و ساده ژاپنی در دنیایی مد و فشن رواج پیدا کرد، از پارچه‌های رنگارنگ با خطوط دوخت مدرن، مدل‌های لباس متفاوت و اکسسوری‌های خاص و ست‌هایی که پوشیدنشان به جسارت و جرات نیاز دارند، استفاده می‌کند و طرفداران زیادی دارد.

در ابتدا این سبک مد توسط هنرمندان رواج پیدا کرد، زیرا معروفیت در دنیایی هنرمندان و جلب کردن توجه رسانه‌ها نشان داد که استایل ماکسیمال با المان‌ها و ظاهر متفاوت، استایلی می‌سازد که قابلیت نشان دادن جسارت و قدرت درونی فرد، در قالب علاقه‌مندی‌هایش را دارد.

استایل ماکسیمال چه ویژگی هایی دارد؟

استایل ماکسیمال چیست؟ نحوه انتخاب لباس به سبک ماکسیمال چگونه است؟

استایل ماکسیمال به دلیل بهره بردن از آیتم‌های متفاوت و پر زرق و برق، خطوط برجسته، طراحی‌های جسورانه و رنگ‌های متفاوت، به راحتی برای نشان دادن آن چه که به آن علاقه دارید کافی است. بهتر است تا جرات داشته باشید و از این سبک لباس پوشیدن برای فراروی از سنت‌ها استفاده کنید.

بهتر است بدانید که این سبک، در مقابل با استایل مینیمال که بر سادگی در خطوط طراحی لباس دلالت می‌کند، استایل ماکسیمال تمامی این محدودیت‌ها را در هم شکسته و در نهایت، از تجمل و شلوغی در طراحی بهره می‌برد، و همچنین جسارت و مقدار جرات افراد را برای بیان تفاوتشان به چالش می‌کشد.

مهم‌ترین مزیت استایل ماکسیمال این است زمانی که به این سبک لباس می‌پوشید، یک فرم شخصی از آن چه که به آن علاقه دارید را مانند یک امضا به اجتماع نشان می‌دهید. این دقیقا همان است که یک ماکسیمالیست به دنبالش می‌گردد، تفاوتی که بدانید هیچکس شبیه به شما لباس نپوشیده.

نحوه ساخت استایل ماکسیمال چگونه است

شما تا چه اندازه جسارت بیان خود را دارید؟ این اولین نکته‌ای است که برای ساخت استایل ماکسیمال باید به آن توجه داشته باشید. این نحوه پوشش قرار است بیان کند که شما به چه علاقه دارید و به چه اندازه قرار است متفات به نظر برسید.

اولین قدم برای ساخت این استایل شیک و پر زرق و برق این است که، با جسارت تمام لباس‌هایی انتخاب کنید که رنگ بندی‌های جیغ و خطوط برجسته در طراحی دارند، و برای ست کردن آن‌ها با کفش و اکسسوری، نیاز نیست که تمام محدودیت‌ها در ست کردن لباس را رعایت کنید.

در انتخاب لباس برای ساختن این استایل هیچ محدودیتی وجود ندارد. این سبک ممکن است با اضافه کردن چند لایه لباس و اکسسوری ساخته شود و این، دقیقا همان نکته است که نباید شلخته به نظر برسید. زیرا در این سبک، ظرافت و داشتن دقت و خلاقیت در ترکیب کردن لباس‌ها حرف اول را میزند.

برای شیک و آراسته بودن در این سبک بهتر است، با آگاهی و فکر نسبت به ست کردن لباس‌ها فکر کنید و بهتر است از اکسسوری‌های شیک با فرم‌های متفاوت مدرن استفاد کنید تا به بهترین نحوه به یک ماکسیمالیست حرفه‌ای تبدیل شوید.

نحوه رنگ بندی در استایل ماکسیمال

استایل ماکسیمال چیست؟ نحوه انتخاب رنگ در استایل ماکسیمال چگونه است؟

برای ساخت یک استایل ماکسیمال بهتر است قبل از هر چیزی، به دنیای رنگها به طور ویژه توجه کنید. زیرا این رنگ‌ها هستند که با در کنار هم قرار گرفتن، یک نوع هم‌ نشینی شیرین از تضادهایی را نشان می‌دهند که در نقطه مقابل سادگی استایل مینیمال می‌ایستند.

شلوغی عناصر تشکیل دهنده سبک ماکسیمال در دنیایی فشن باید در حدی باشد که ترکیب رنگ‌های بیشتری در لباس و اکسسوری‌ها به وجود بیاید تا این استایل به هویت پر زرق و برق خود نزدیک شود.

در ساخت استایل ماکسیمال به راحتی و بدون فکر به این که چقدر قرار است توجهات را به خود جلب کنید، به دنبال پیدا کردن لباس‌هایی با رنگ‌های تند و گرم با خطوط دوخت برجسته و هم چنین طراحی‌های شلوغ باشید.

محدود نبودن این سبک لباس پوشیدن، باعث شده تا به راحتی بتوانید مدل‌های لباسی را با هم ترکیب کنید که همه، دارای طرح‌های شلوغ و دارای نقاشی و گلدوزی هستند، و این قضیه برخلاف استایل کژوال که معمولا یک آیتم شلوغ را با دیگر آیتم‌های ساده ترکیب می‌کند، ماکسیمال از نهایت شلوغی و زرق و برق بهره می‌برد.

استفاده اکسسوری در استایل ماکسیمال

اکسسوری در دنیایی ماکسیمال جایگاه ویژه‌ای دارد. زیرا این سبک از تمامی المان‌ها برای شیک و زیبا به نظر رسیدن استفاده می‌کند و همین دلیلی است تا اکسسوری‌ها بتوانند به خوبی در این استایل نقش خود را ایفا می‌کنند.

بهتر است بدانید که هرچه اکسسوری‌هایی انتخاب کنید که خاص و رنگارنگ هستند و طراحی‌های دیوانه کننده و چشم پر کن دارند، بیشتر شما را به ساخت استایل ماکسیمال نزدیک می‌کنند. در ادامه انواع اکسسوری مناسب برای سبک ماکسیمال را مطالعه کنید.

  • کیف و کفش‌هایی که طراحی خاص و رنگ بندی اغراغ شده دارند.
  • عینک‌های اورسایز با طراحی متفاوت و خاص.
  • زیور آلات با فرم‌های شلوغ و جزئیات زیاد.
  • کمربندهای تزیین شده.

سخن آخر

استایل ماکسیمال به عنوان یک سبک خاص از لباس پوشیدن، قرار است شما را از شر حساسیت ست کردن لباس‌ها راحت کند، تا به راحتی لباس‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید را بپوشید و به خود واقعیتان نزدیک باشید.

همانطور که در این مطلب مشاهده کردید، این سبک از طراحی‌های شلوغ و المان‌های پر زرق و برق استفاده می‌کند و این دلیلی است که نشان می‌دهد وسعت انتخاب لباس برای ساخت این استایل بالاست و، به راحتی میتوانید هر آنچه را که دوست دارید بپوشید.

اما این علاقه به معنی رعایت نکاتی است که با الهام گرفتن از هنرمدانی که به این سبک لباس می‌پوشند، می‌تواند شما را به حرفه‌ای تر ترکیب کردن آیتم‌های مختلف راهنمایی کند تا در نهایت به استایل ماسیمال دلخواهتان نزدیک شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *