استایل مونوکروم چیست؟ چگونه به سبک مونوکروم لباس بپوشیم؟

استایل مونوکروم یکی از زیباترین سبک‌های لباس پوشیدن است که در آن، تمامی لباس‌ها از بین یک طیف رنگ انتخاب می‌شوند و در این استایل، رنگ‌ها با استفاده از نوعی هماهنگی خاص قدرتی تشکیل می‌دهند که منعکس کننده خلق و خو است و می‌تواند شما را آرام، شیک و آراسته نشان دهند.

یک استایل ساده و باکلاس که پیچیدگی خاص ندارد و به راحتی می‌تواند شما را از شر ست کردن لباس‌ها راحت کند. زیرا به راحتی می‌توانید از قوانین ساده‌ برای ساختن این استایل شیک و تجملی استفاده کرده و یک ظاهر زیبا و راحت برای خود بسازید و در همه جا هماهنند الماس بدرخشید و لبخند بزنید.

در ادامه این مطلب با جومتو همراه باشید تا استایل مونوکروم را برسی کنیم و بفهمیم که چرا به این استایل تک رنگ گفته می‌شود و سپس به سراغ معرفی آیتم‌هایی میرویم که با داشتن آن‌ها به راحتی می‌توانید به سبک مونوکروماتیک لباس بپوشید.


استایل مونوکروم چیست؟

استایل مونوکروم چیست؟ چگونه به سبک مونوکروم لباس بپوشیم؟

مونوکروم سبکی از لباس پوشیدن است که برای ساختن آن باید از لباس‌های تک رنگ استفاده کنید. تک رنگ بودن لباس‌ها استایلی تشکیل می‌دهد که به آن مونوکروم گفته می‌شود، اما این استایل فقط به یک دسته رنگ خاص محدود نیست، و دست شما برای انتخاب لباس های متنوع کاملا باز است.

برای ساخت یک استایل به سبک مونوکرم، به راحتی می‌توانید از بین یک طیف رنگ، لباس‌هایی با تناژ رنگ تیره یا روشن از همان رنگ را انتخاب کرده، و با هم ترکیب کنید. این دقیقا همان تعریف ساده از مونوکروم است.

برای درک بهتر این سبک پوشش، بهتر است بدانید که مونو به معنای تک و کروم به معنی رنگ است و به طور کلی مفهوم تک رنگ را بازنمایی می‌کند. در ساخت این استایل از یک طیف رنگ استفاده می‌شود و همه لباس‌ها در یک دسته رنگ قرار دارند و فقط ممکن است، در سایه‌ها یا طیف‌ها گرم تر یا سرد تر شوند.

اما قبل از این که به این مسئله فکر کنید که استفاده از یک رنگ در لباس ممکن است خسته کننده به نظر برسد، باید بدانید با آگاهی نسبت به قوانین دنیای این استایل، به راحتی با استفاده از ترفندهای مختلف می‌توانید یک استایل منحصر به فرد بسازید که باعث درخشیدن شما می‌شود.

بازی با رنگ‌ها دقیقا همان نکته‌ای است که یک فرد حرفه‌ای برای ساخت این نوع استایل از آن بهره می‌برد. در استایل مونوکروم قرار است رنگ‌ها با همنشینی در کنار یکدیگر، ساده، زیبا، متفاوت و منحصر به فرد بودن لباس را نشان دهند.

در این بین می‌توان از پوشیدن لباس سراسر مشکی مثال آورد که، در آن تمامی لباس‌ها و حتی جوراب نیز به رنگ مشکی است. به این نوع استایل مونوکروم گفته می‌شود، و برای موقعیت‌های مهم و قرارهای خاص و حتی خرید و مهمانی نیز قابل استفاده است.


چگونه به سبک مونوکروم لباس بپوشیم؟

استایل مونوکروم چیست؟ نحوه لباس پوشیدن به سبک مونوکروم یا تک رنگ

برای پوشیدن لباس به سبک مونوکرم بهتر است بدانید به چه رنگ‌هایی علاقه دارید. در ادامه باید بفهمید که چگونه لباس هایی یک رنگ بپوشید که ظاهر شما را یکنواخت و خسته کننده جلوه ندهند و در عوض شیک و زیبا به نظر برسید.

قبل از هرچیزی این نکته را بدانید که برای ساخت این استایل، شما آزاد هستید تا از تناژها و طیف‌های مختلف و نزدیک به هم بهره ببرید. در این سبک بهتر است جدا از رنگ، به نوع و جنس و طراحی روی لباس ها هم توجه کنید.

برای ساختن این استایل به سبک کاملا حرفه‌ای، بهتر است به نوع بافت لباس ها توجه کنید، زیرا پوشیدن یک سری از لباس های یک رنگ در بعضی از مدل‌ها، شما را بی روح و خیلی ساده نشان میدهند.

اما جای نگرانی نیست، زیرا با استایل مونوکروم قرار است با رعایت هارمونی، ساده و شیک بدرخشید و نگران همرنگ بودن لباس هایتان نباشید. همچنین در روزهایی که بسیار پر مشغله هستید، سرعت ترکیب شدن لباس ها برای ساخت این استایل به شما کمک بزرگی می‌کند.

در صورتی که علاقه دارید به این سبک لباس بپوشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ رنگ های مورد علاقه خود بروید، و با خلاقیت در بین آن‌ها، طیف‌های رنگ گرم و سرد را پیدا کرده و لباس ها و اکسسوری هایتان را با هم ترکیب کنید.

  • در استایل مونوکروم رنگ‌ها را با هماهنگی با رنگ پوست و مو انتخاب کنید.
  • لباس ها را با پارچه‌های متفاوت مانند: پشمی، چرم، جیر، کتان، ابریشمی و مخملی و … انتخاب کنید.
  • به خاطر از بین رفتن مرز رنگ در لباس ها در این استایل، شما را قد بلندتر نشان می‌دهد.
  • برای زیبا به نظر رسیدن در این سبک، از رنگ مورد علاقه خودتان بهره ببرید و سپس لباس و اکسسوری‌ها را با بازی با تناژهای مختلف در آن طیف رنگ با هم ست کنید.
  • بهتر است با توجه به فرم بدن خود نسبت به انتخاب لباس ها اقدام کنید. مثلا این که کدام سایه بر روی چه قسمتی از بدن شما قرار می‌گیرد، باعث می‌شود فرم بدن شما نیز به همان مقدار سایه رنگ، زیبا دیده شود.

بهترین رنگ ها در استایل مونوکروم

استایل مونوکروم چیست؟

  1. استایل مونوکروم سفید: یکی از زیباترین رنگ‌های مورد استفاده در سبک پوشش مونوکروم که هم به راحتی لباس ها را با هم هماهنگ می‌کند، و هم این که اقلام موجود در این طیف رنگ، وسعت گسترده‌ای را شامل می‌شوند. سیفد یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در این استایل زیبا و منظم است.
  2. رنگ کرم در استایل مونوکروم: یکی از جذاب‌ترین رنگ ها در استایل مونوکروم که طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود، و این رنگ برای اکثر موقعیت‌های مختلف قابل استفاده است. بهترین مزیت این رنگ، دسترسی آسان به اقلامی است که برای ساخت این استایل به راحتی می‌توانید از ‌نها بهره ببرید و به سبک مورد علاقه خود لباس بپوشید و بدرخشید.
  3. مشکی برای ساخت استایل مونوکروم: مشکی در دنیایی لباس ها با قدرت تمام خودنمایی می‌کند، و با استفاده از این رنگ به راحتی می‌توانید به سبک مونوکرم لباس بپوشید، زیرا این رنگ تنوع لباس و اکسسوری های زیادی دارد و اکثر افراد به پوشیدن لباس‌های مشکی رنگ علاقه دارند.

نحوه انتخاب اکسسوری مونوکروم

در سبک پوشش مونوکروم، یکی از کارهایی که هماهنگ کردن همه‌ی آیتم‌ها را با هم مشکل می‌کند، پیدا کردن اکسسوری است. برای این که یک اکسسوری مناسب در موقعیت‌های مختلف با لباس‌های شما ست شود، باید آن را بر طبق رنگ لباس‌هایتان انتخاب شود.

بهتر است بدانید که ترکیب زیور آلات طلا با رنگ‌های مختلف، کار دشواری است و برای ایجاد هماهنگی، بهتر است لباس‌هایی با رنگ گرم مانند نارنجی، کرم و خردلی را با گردنبند یا دستبند طلا ست کنید.

یا در صورتی که قرار است از بین رنگ‌های سرد، استایل مورد علاقه مونوکروماتیک بسازید، بهتر است از طلای سفید بهره ببرید و به همین ترتیب، با این بازی با رنگ‌ها، لباس‌ها و اکسسوی‌های خود را به راحتی با هم ست کنید و زمانی که از خانه بیرون می‌روید، زیبا، شیک و منحصر به فرد به نظر برسید.


سخن آخر

استایل مونوکروم با آرامش تمام شما را زیبا جلوه می‌دهد و همانطور که در این مطلب به آن اشاره شد، برای پوشیدن لباس به این سبک، باید از یک طیف رنگ استفاده کنید و استایل خود را بسازید.

در صورتی که برای بار اول است که می‌خواهید به این سبک لباس بپوشید، باید بدانید که استایل تک رنگ جسارت و اعتماد به نفس بالایی می‌خواهد و بهتر است در ابتدای کار، از بین رنگ‌های ملایم اقدام به خرید اقلام مورد نیاز کنید.

در اخر نیز فراموش نکنید که در این استایل، اکسسوری‌های خود را بر اساس رنگ لباس ها انتخاب کرده و همچنین رنگ لباس ها را نیز با توجه به رنگ پوست و مو و موقعیتی که قرار است در آن باشید، انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *