نحوه انتخاب لباس برای مسافرت

لباس مناسب برای سفر با توجه به تجربه‌های مناسب و متعدد به دست می‌آید، البته بهتر است این گونه توضیح دهیم که لباس مناسب برای مسافرت باید با توجه به نوع سفر، منطقه مورد نظر و چک کردن شرایط آب هوایی انتخاب شود.

برای داشتن یک تجربه عالی از سفر، بهتر است به انتخاب لباس مناسب توجه ویژه‌ای داشته باشید، زیرا این عاملی است که روی کیفیت مسافرت تاثیر مستقیم دارد و بهتر است با آگاهی کامل برای این کار اقدام کنید.

در ادامه با جومتو همراه باشید تا برسی کنیم که لباس‌های مناسب سفر کدام هستن و برای سفر طولانی مدت، بهتر است چگونه لباس بپوشیم که هم خسته نشویم و هم این که راحت باشیم و دمای مورد نیاز بدن را نیز رعایت کنیم.


لباس مناسب سفر با هواپیما

نحوه انتخاب لباس برای مسافرت

لباس مناسب برای سفر با هواپیما بهتر است با توجه به مدت زمان سفر انتخاب شود. در این صورت بهتر است لباس های سبک، راحت و جادار را انتخاب کنید. همچنین به خاطر داشتن مدارک شناسایی، بهتر است لباس‌هایی با جیب گشاد بپوشید.

داشتن جیب‌های جادار، یا لباس هایی که جیب‌های زیپ‌دار زیادی دارند، یکی از کاربردی‌ترین کارهایی است که در مسافرت به شما کمک می‌کند. زیرا هم جای مدارکتان امن است، و هم در صوت تمایل قابل دسترس هستند و به راحتی می‌توانید از آنها اسفاده کنید.

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب لباس برای هواپیما باید در نظر بگیرید؛ این است که با توجه به گرمایی یا سرمایی بودن، بهتر است به نسبت فصلی که قرار است به سفر بروید، لباس های مناسب بپوشید. مانند تیشرت نخی برای گرما، و به همراه داشتن یک ژاکت سبک برای سرما.

برای سفر با هواپیما، بهتر است به نسبت مدت زمان پرواز، و همچنین امکان تاخیر در پرواز و پیاده روی طولانی در سالن‌های فرودگاه، یک جفت کفش راحت و سبک به پا داشته باشید تا در هنگام استفاده طولانی مدت شما را اذیت نکند.

یکی از بهترین راه‌ها برای راحت بودن در هواپیما استفاده از جوراب شلواری است. البته این نکته نیز باید با توجه به فصل انتخاب شود، و در صورت استفاده هم پاهای شما را گرم نگه میدارد و هم از متورم شدن آن ها جلوگیری کرده و همچنین به خاطر زیبایی خاصی دارد و شما را متفاوت نشان می‌دهد.


لباس مناسب برای سفر با ماشین

سفر با خودروی شخصی هم مزایای زیادی دارد، زیرا با توجه به دما به راحتی می‌توانید برای عوض کردن یا اضافه کردن لباس اقدام کنید. اما بهتر است با توجه به مدت زمان سفر و همچنین طولانی بودن راه، لوازم دم دستی را از وسایلی که به آن ها نیاز ندارید را جدا کنید.

بهتر است یک کیف یا ساک دستی کوچک اتخاب کرده و لباس های دم دستی مورد نیاز را داخل آن نگه‌داری کنید. زیرا ممکن است لباس پاره، کثیف یا چروک شود و در این موقع است که بدون دست زدن به وسایل اصلی، به راحتی می‌توانید برای تعویض لباس اقدام کنید.


برای سفر چه لباس هایی بپوشیم

نحوه انتخاب لباس برای مسافرت

در هنگام سفر تجربه افراد متفاوت است، اما با این حال تجربه نشان داده که افراد با تجربه قبل از شروع سفر، اقدامات لازم را برای سنجیدن شرایط در نظر می‌گیرند و با توجه به مواردی مانند آب و هوای مقصد، نوع سفر و مدت زمان سفر برای انتخاب لباس اقدام می‌کنند.

از جمله اصلی‌ترین کارهایی که برای تجربه یک سفر موفق باید انجام دهید این است که، به اندازه کافی با خود لباس به همراه داشته باشید، یعنی نه زیاد و نه کم!، زیرا داشتن لباس اضافی هم بارتان را سنگین می‌کند و هم ممکن است نتوانید از بیشتر لباس‌هایی که همراهتان است استفاده کنید.

در ادامه لیستی از بهترین لباس‌های لازم و مناسب برای سفر به شما معرفی می‌شوند تا در صورتی که قصد سفر دارید، قبل از هر چیزی یکی از اساسی‌ترین اقدام‌های مورد نیاز سفر، یعنی انتخاب لباس مناسب و کاربردی را انجام دهید.


شلوار جین برای سفر

لباس مناسب برای سفر را باید از بین موارد مهم و مورد نیاز خود با توجه به نوع سفر انتخاب کنید. شلوار جین یکی از کاربردی ترین لباس‌هایی است که همیشه و همه جا و در هر شرایطی می‌توانید آن را بپوشید و راحت باشید.

یکی از مزایای شلوار جین در سفرهای کوتاه مشخص می‌شود. این که به راحتی می‌توانید شلوار جین را به پا کنید تا جا برای دیگر لباس ها باز باشد. زیرا جین، بری سفر با هواپیما، سفر زمینی و قطار کاملا مناسب است و شما را آرسته و مرتب نیز نشان می‌دهد.

البته بهتر است برای استفاد از شلوار جین در سفر، سایز مناسب و آزاد انتخاب کنید و همچنین با توجه به نوع سفر، بهتر است از پوشیدن شلوارهای زاپ دار، کشی و تنگ خودداری کنید. چون هم ممکن است با هوای منطقه همخوانی نداشته و هم این که مناسب مناطقی که قرار است بروید نباشند.


دامن برای سفر

مسافرت در فصل تابسان یکی از لذت بخش‌ترین کارها در این فصل گرم است. البته به شرطی که لباس های سبک، راحت و خنک همراهتان باشد. یکی از بهترین لباس‌های مخصوص سفر در تابستان دامن است.

دامن یکی از بهترین لباس های مناسب برای فصل گرما یا زمانی است که قرار است به مناطق گرم سیری سفر کنید. داشتن 2 الی 3 دامن نخی هم جای کمتری اشغال میکند و هم این که راحت است و شما را اذیت نمی‌کند و البته بسیار زیبا است.


تیشرت و تونیک برای سفر

تیشرت یکی از پایه ثابت‌های لباس مسافرت است. راحت است، در فصل گرما خنک است و در سرما به راحتی در زیر یک ژاکت و کاپشن جا خوش می‌کند. همچنین به خاطر داشتن رنگ‌های متنوع، یک گزینه عالی برای همیشه آراسته بودن در سفر است.

برای سفر در فصل گرما یا رفتن به مناطق گرمسیری، بهتر است که تیشرت‌هایی با رنگ‌های خنثی به همراه داشته باشید و آن ها را با دامن یا شلوار جین خود به راحتی ست کنید. همچنین زمانی که این ترکیب را با یک جفت صندل زیبا بپوشید، استایل شما آماده است تا به مناطق ساحلی بروید.


پیراهن مناب برای مسافرت

به همراه داشتن لباس مناسب برای سفر، کار سختی نیست و با چند تحقیق کوچک در مورد نوع مسافرت و منطقه مورد نظر می‌توانید بهترین لباس مناسب را پیدا کنید. پیراهن یکی از بهترین لباس‌های مخصوص سفر است که شما را از به همراه داشتن لباس های زیاد راحت می‌کند.

بهتر است برای یک تجربه سفر جانانه، پیراهن های گشاد به همراه داشته باشید تا بدون توجه به فرم بدن، شما را خوشتیپ و آراسته نشان بدهند. همچنین پیراهن‌های گلدار و سبک بوهو برای مسافرت از گزینه‌های عالی به شما می‌آیند و به راحتی ‌می‌توانید استایل خاص خود را با آن‌ها بسازید.


کفش مناسب برای سفر

با توجه به نوع منطقه‌ای که قرار است به آنجا سفر داشته باشید و همچنین در نظر گرفتن فصل، به همراه داشتن 2 الی 3 جفت کفش به خوبی می‌تواند راحتی را برایتان به همراه داشته باشد. البته بهتر است با توجه به نوع فصل این کار را انجام دهید.

اگر قرار است مسافرت تابستانه داشته باشید، به همراه داشتن یک جفت کتانی سبک و راحت و یک جفت صندل کافیست. درصورتی که قرار است زمستان به سفر بروید، به فکر بردن یک بوت زیبا نیز باشید تا شما را از سرما نجات دهد.

همچنین درصورتی که درسفر خود قرار است به مناطق ساحلی بروید، بهتر است یک جفت صندل زیبا و ترجیحا طبی برای استفاده طولانی مدت به همراه داشته باشید تا به خوبی پاهای شما را از خستگی‌های بی دلیل راحت کند.


لباس هایی که نباید در سفر بپوشید

نحوه انتخاب لباس برای مسافرت

مسافرت رفتن برای استراحت و آرمش است و در صورتی که بخواهید وسایل اضافی با خود به همراه داشته باشید یا بدون توجه به نوع سفر، طیف مختلفی از لباس ها برای سفر را به همراه ببرید، ممکن است تجربه شیرین مسافرت را برای خود تلخ کنید.

در زیر لباس هایی را می‌بینید که همراه داشتن آن‌ها در سفر، شما را به دردسر می‌اندازد و ممکن است برای سفر مناسب نباشند.

  • لباس هایی که جنبه شیک بودن دارند و ممکن است برای شما راحت نباشد را به همراه نبرید.
  • لباس های سرهمی برای سفر با هواپیما یا ماشین مناسب نیستند.
  • بهتر است لباس با جنس‌های زبر نپوشید.
  • کفش‌های پاشنه بلند را در سفر به همراه نبرید.

سخن آخر

لباس های مناسب سفر با این که قبل از شروع سفر باید انتخاب شوند. اما عواملی زیادی وجود دارند که ممکن است که هم نتیجه را تغییر دهند و نیز ممکن است باعث شوند که فکر کنید لباس مورد نیاز را به درستی انتخاب نکرده‌اید.

این موضوع در صورتی که تجربه سفرهای متعدد را داشته باشید به وضوح کمرنگ‌تر هم می‌شود. اما بهتر است که با آگاهی کامل نسبت به انتخاب لباس مناسب برای مسافرت اقدام کنید و از بردن لباس های اضافی خودداری کنید.

همانطور که مشاهده کردید، در این مطلب بهترین لباس های مخصوص سفر با هواپیما، مسافرت زمینی، و همپچنین بهترین لباس های مناسب مسافرت های مختلف را به شما همراهان گرامی معرفی کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *