پارچه مخمل چیست

پارچه کبریتی یا مخمل کبریتی (Corduroy) یکی از انواع پارچه با بافت نرم و خاص است که به دلیل ظاهراش بسیار مورد علاقه جوانان قرار گرفته است.

مخمل کبریتی چیست؟

مخمل کبریتی پارچه ای است که تارهای آن به صورت خطوط عمودی ضخیم به هم بافته می شوند. مخملکبریتی پارچه ای ضخیم، بادوام و زیبا است و تن پوش و ایست بی نظیری هم دارد. این جنس پارچه برای دوخت انواع ژاکت‌ها، پیراهن‌ها، دامن‌، و لباس های پاییزی کاربرد دارد.

تولیدکنندگان پارچه مخمل را در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌کنند. پارچه‌های مخملی نازک تر اغلب برای دوخت پیراهن استفاده می‌شود. در مقابل، مخمل ضخیم بیشتر برای شلوار و لباس های دیگر استفاده می شود.

پارچه مخمل از چه چیزی ساخته شده است؟

مخمل اغلب از پنبه یا مخلوط پنبه (مانند پنبه و پشم) ساخته می شود. برای درست کردن پارچه مخمل تولیدکنندگان از ماشین بافندگی استفاده می‌کنند تا بسیاری از نخ‌های منفرد (نخ‌های تار عمودی و نخ‌های پود افقی) را به هم وصل کنند. نحوه بافته شدن این نخ ها به هم ساختار و دوام پارچه را تعیین می کند. نخ ها در امتداد خطوط مورب به هم وصل می شوند و پارچه مخمل درست می شود.

در قرن بیستم، پارچه‌های مخمل به عنوان یک پارچه مد روز محبوبیت زیادی پیدا کرد و به یکی از الیاف اصلی برای تولید پوشاک روزمره تبدیل شد.

با پارچه کبریتی چه چیزی بپوشیم؟

آیا لباس مخمل کبریتی در کمدتان دارید؟  فرقی نمی‌کند لباس مخمل شما شلوار کبریتی قهوه‌ای، یک دامن مخمل مشکی یا یک جلیقه‌ای رنگارنگ، در هر صورت ایده‌های استایل زیر را بررسی کنید:

شلوار کبریتی را با لباس‌های راحت بپوشید: شلوارهای مخمل به‌طور باورنکردنی همه‌کاره هستند. به عنوان مثال می توانید آن‌ را با ژاکت و چکمه بپوشید و یک استایل پاییزی فوق العاده درست کنید یا با کفش‌های کفش راحتی بپوشید تا استایلی راحت و غیر رسمی چیزی مثل تامبوی داشته باشید. اگر می‌خواهید شلوار مخمل خود را بپوشانید و بسیار به چشم بیایید آن را با ژاکت جین و کفش‌های کتانی امتحان کنید تا ظاهری مناسب در تمام طول سال داشته باشید.

یک دامن کبریتی با لباس تابستانی بپوشید: دامن های مخمل هم می توانند به اندازه شلوارهای مخملی همه کاره باشند و در تابستان بیشتر از مدل های مشابه خود کارایی داشته باشند ترکیب دامن مخمل و یک تی شرت نخی ترکیب جذابی است. در زمستان هم می توانید جوراب شلواری را به این ترکیب اضافه کنید و نیم بوت‌هایتان را جایگزین کفش های تابستانی کنید. به همین راحتی.

یک کت کبریتی با لباس غیر رسمی بپوشید: مخمل یک لباس بیرونی عالی است زیرا بافت بصری جالبی را به هر لباسی اضافه می کند. به دنبال استایل مدرن هستید، یک کت بلند مخمل انتخاب کنید.

کت و شلوار کبریتی تان با لباس مجلسی بپوشید: کت و شلوار مخمل یک لباس مردانه منحصر به فرد و شیک است. اگر می خواهید حرفی برای گفتن داشته باشید، کت و شلوار مخمل تان را با کفش‌های مجلسی بپوشید.

پیراهن کبریتی را با شلوار جین یا پشمی بپوشید: پیراهن های کبریتی محدودیت خاصی برای ست کردن ندارند و به راحتی می توانید با یک ترکیب رنگ مناسب آنها را به همراه شلوارهای جین یا پشمی بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *