استایل مینیمال چیست؟ چگونه به سبک مینیمال لباس بپوشیم؟

استایل مینیمال را می‌توان نوعی احساس بر گرفته از دنیای ساده درونی دانست که در غالب نوعی استایل همانند نقاب کل بدن را پوشش می‌دهد. بله! مینیمال از تطبیق سبک زندگی با نحوه لباس پوشیدن تشکیل می‌شود.

مینیمالیست در هنر همانطور که شعارش را انتخاب چیزهای ساده قرار داده، به همان اندازه در دنیایی لباس ها نیز ساده است و از ترکیب لباس های ساده، شیک و با دوام می‌توانید استایل های زیبا بسازید تا هم سریع‌تر آماده شوید، و هم این که در هر موقعیتی، به سادگی بتوانید زیبا و شیک به نظر برسید.

در این سبک از لباس پوشیدن، برای این که شیک به نظر برسید، فقط کافی است تا سادگی را در استایل خود پیاده کنید. در ادامه با جومتو همراه باشید تا استایل مینیمال را برسی کنیم و بفهمیم که ساده بودن این استایل چیست و برای این که به این سبک لباس بپوشیم، باید چه نکاتی را رعایت کنیم.

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال یکی از بخش‌های هنری سبک مینیمال است که به طور کلی سادگی را شعار کار خود قرار داده، و تمام طراحی‌ها در این سبک هنری، ساده و با رنگ‌های خنثی تولید می‌شوند، و به همین دلیل طرفدارن زیادی دارد.

مینیمالیسم نه فقط یک سبک لباس، بلکه یک نوع نگرش در زندگی است که به واسطه آن، تمام جزئیات اضافی در تمام قست‌های زندگی برداشته شده، و به صورت کاربردی و ساده به زندگی نکاه می‌کند.

مینیمال در دنیای مد و فشن به خوبی می‌تواند عناصر ساده و کلاسیک را در یک فرم مدرن بازتاب دهد. در این سبک از لباس پوشیدن که در دهه 60 میلادی رفته رفته طرفدارانش افزایش پیدا کرد، انتخاب لباس‌ در بین مدل‌های ساده، زیبا و متنوعی با رنگ‌های شاد یا خنثی انجام می‌گیرد.

برای این که به سبک مینیمال استایل بسازید، بهتر است که نگرش درونی شما به صورت ساده و به دور از هر نوع شلوغی باشد، تا به راحتی بتوانید با پوشیدن لباس به این سبک ساده و منحصر به فرد، بر اساس مد روز در دنیایی مد به زیبایی بدرخشید.

در این نوع استایل، لباس‌ها بدون هیچ شلوغی و جزئیات اضافی انتخاب می‌شوند. به این معنی که در استایل مینیمال لباس‌ ها از بین مدل‌های عجیب و غریب انتخاب نمی‌شوند، و طرح‌های پیچیده و چاپ‌های شلوغ در این سبک جایی ندارند.

رنگ های مناسب برای ساخت استایل مینیمال

استایل مینیمال چیست؟ نحوه انتخاب رنگ در استایل مینیمال

استایل مینیمال با تمام سادگی خود، می‌تواند دنیای رنگارنگی را تشکیل دهد که به واسطه آن می‌توانید از ترکیب چند رنگ متنوع و شاد برای لباس به این سبک استفاده کرده و سادگی را با دنیایی رنگ ها آشتی دهید. زیرا سادگی مینیمال قرار نیست شما را در بین چند رنگ خاص محدود کند.

به این دلیل که در دنیایی مد و فشن مینیمال، رنگ‌های سیاه، سفید و کرم جزو رنگ‌های محبوب حساب می‌شوند. آن هم به خاطر ساده بودن این رنگ‌ها و این که با هویت مینیمال همخوانی دارند. با رنگ‌های سیاه و سفید و کرم به راحتی می‌توانید چند نوع استایل متنوع و ساده مینیمال بسازید و با هم ترکیب کنید.

درست است که ساخت استایل مینیمال با رنگ‌های سیاه و سفید راحت است و زیبا به نظر میرسد، اما بهتر است جرات داشته باشید و با سلیقه خودتان از رنگ‌های شاد و رنگ‌هایی که دوست دارید استفاده کرده، و در استایل خود از 2 یا 3 رنگ که به راحتی با هم ترکیب می‌شوند استفاده کنید.

چگونه به سبک مینیمال لباس انتخاب کنیم؟

لباس پوشیدن به سبک مینیمال یعنی لباس‌هایی با خطوط دوخت ساده‌ و بدون شلوغی و چاپ‌های در هم و پر از زرق و برق را انتخاب کنید. این نوع استایل قرار است شما را از شر شلوغی دنیای اطراف خلاص کند تا به بهترین نحوه، آن چه را که می‌توانید از آن استفاده کنید در کنار حود نگه دارید.

بهتر است بدانید که طراحان لباس ژاپنی سبک مینیمال را در دنیای لباس‌ها گسترش دادند. این دقیقا همان نکته‌ای است که باید به آن توجه داشته باشید، برای پوشیدن لباس به این سبک خاص، باید در ابتدا درونی ساده داشه باشید و سپس کمدتان را با لباس‌هایی پر کنید که هم مقرون به صرفه هستند و هم راحت و سریع پوشیده می‌شوند.

پوشیدن سریع لباس، آن هم زمانی که قرار است به یک قرار کاری برسید، کاری است که سبک مینیمال آن را برای شما راحت می‌کند.برای این که بدانید که چه نوع لباس‌هایی به عنوان معیار برای سبک مینیمال حساب می‌شوند، با ما همراه باشید.

  • شلوار جین ساده با رنگ تیره یا مشکی یا شلوار کتان یکی گزینه عالی برای ساخت استایل مینیمال به حساب می‌آیند.
  • تیشرت‌های ساده با تناژ رنگ خاص و تیشرت‌های راه راه بهترین گزینه برای این استایل هستند.
  • پیراهن‌های سفید ساده اما با یقه‌های خاص و همچنین پیراهن سفید بلند زنانه، انتخابی عالی در این سبک به شمار می‌روند.
  • دامن‌های کلاسیک و دامن‌های مدادی برای ساخت استایل مینیمال دخترانه انتخابی هوشمندانه محسوب می‌شوند.
  • اگر لباس رسمی می‌پوشید، از کت‌های کلاسیک، کت جین و بلیزر برای زیبا به نظر رسیدن در این استایل استفاده کنید.
  • انواع شومیز‌های متنوع، پالتوهای کمربند دار، دامن‌ها و بوت‌های کلاسیک به همراه کیف دستی سفید و مشکی، برای ساخت این استایل مناسب هستند.

مدل دوخت لباس های مینیمال

استایل مینیمال چیست؟ اهمیت دوخت لباس در استایل مینیمال

یکی از اساسی‌ترین وجه تمایز استایل مینیمال با دیگر استایل ها این است که در این سبک از لباس پوشیدن، نحوه دوخت لباس بسیار مهم است و بهتر است انتخاب شما در بین لباس‌هایی باشد که از پارچه‌های با کیفیت با برش‌های ساده اما حرفه‌ای دوخته شده باشند.

برای ساخت یک استایل مینیمال حرفه‌ای، بهتر است که لباس شما به زیبایی با اندام‌هایتان فیت شود و خطوط بدن را نشان داده و در کل باید اندازه اندام‌ها باشد. در این سبک خبری از دوخت‌های عجیب و طرح‌های شلوغ نیست و همه چیز به سادگی تمام انجام می‌شود.

سخن آخر

همانطور که در این مطلب گفته شد، استایل مینیمال یکی از راه‌هایی است که بتوانیم زندگی درون و سبک لباس پوشیدن را با هم تطبیق داده و هم ساده و بدون وسایل غیر نیاز زندگی کنیم و این همان دلیلی است که شما را راهنمایی می‌کند تا به صورت کاملا حرفه‌ای استایل مینیمال مخصوص خود را بسازید.

با استفاده از این استایل، کمد لباستان از شر شلوغی‌ها و لباس‌های پر زرق و برق راحت می‌شود و جای آن‌ها را لباس‌های ساده با رنگ‌های خنثی و مدل‌های ساده‌ای پر می‌کنند، که داشتن آن ها هم مقرون به صرفه است و هم این که برای ترکیب کردن و ساخت استایل شما را به دردسر نمی‌نداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *